• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla NLP Eğitimi

Muğla NLP Eğitimi
NLP

Nöro, nöroloji, beyin, beyinsel… Nöro ile dış dünyayı algıladığımız tüm temsil sistemleri, fikir, algı ve davranışlarımızın temelini oluşturan tüm beyinsel süreçler kastedilmektedir.

Linguistik, ingilizce language’dan gelen dilsel anlamını taşır. Bütün duyu, davranış ve isteklerimizi ifade etmenin en önemli enstrumanlarından birisi olan dilimiz ve etkileşim ve iletişimimize şekil veren bütün dilsel modeller, linguistik olarak adlandırılmıştır.

Neuro zihin veya beyin, merkezi sinir sistemi ve daha çok  hissettiğimiz, gördüğümüz, işittiğimiz, tattığımız ve kokladığımız duyguları ifade eder. Bunlar sayesinde dış dünya ile bildirişim kurarız. Hafıza ve hayal gücü de iç kişiliğimizle iletişim kurmamızı sağlar. Linguistic iletişim için olduğu kadar düşünceler için de önemli bir unsur olan dile hem sözel bununla birlikte sözsüz gönderme yapar.

Programlama terimini genellikle yazılım ve kişisel bilgisayarlarla ilgili olarak kullanıyoruz. NLP’nin desteği ile alışkanlıklar ve bilinç dışı davranışların dâhil olduğu davranış biçiminizi yönlendiren programlamaları saptayabilirsiniz. Bununla birlikte gerçekleştirmek istediğiniz konularda daha çok yetkinlik kazanmak için fikir seçiminizi (sinir) ve konuşma biçiminizi (dil) de programlayabilirsiniz.

Araştırmalarda insan beynini iki ayrı yarım küre gibi düşünülmesi icap ettiğini vurgulamışlardır. Beyin işleyiş bakımından bu fark açıkça görülmektedir. Beynimizin sağ tarafı duygusal düşünce içerisindeyken sol taraf ise mantıksal fikir içerisindedir. Bu bilgiyi açmak gerekirse; sol taraf konuşma, sözel ağırlıklı, tertipli, kontrollü, etken, okuma yazma, detaylı düşünme becerileri ile bedenimize kumandanlık yaparken sağ taraf ise; duygusal, sakin, sanatla alakalı, müziksel, yaratıcılık, yeni fikirlere açık olma konularında vücudumuza kumandanlık yapar.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

 Muğla’daki  NLP Eğitimi için   0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir NLP Eğitimi için için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya izmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 
 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - -
Muğla NLP Eğitimi başlıklı 8524 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın