• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla NLP Teknikleri

Muğla NLP Teknikleri
NLP

NLP başlı başına pozitif yönde bir fikir sistemidir. Kişilerin bazıları geçmişteki olumsuz yaşanmışlıklara kafasına dolayarak hayatlarını sürdürürler; bazılarıysa geleceğin kaygılarıyla mutsuz bir hayat yaşar. NLP, insana geçmişten ders alarak bugüne odaklanmayı ve geleceği planlamayı öğreten bir bilimdir.

NLP'nin geçmişi temizleme teknikleri ile kişiler geçmişteki kötü olayların etkisinden kurtulup, hedef belirleme teknikleriyle de bir misyon ve vizyon belirleyerek geleceğe umutla bakarlar. Bu sayede de günlük hayatlarını daha olumlu hayat yaşama şansına sahip olurlar.

NLP duygu ve düşüncelerimizi, bizi daha iyi bir duruma getirecek şekilde kullanmanın yollarını gösterirken, iç ve dış iletişimimizin nasıl olması gerektiğini de anlatır. Şimdiki zaman içinde NLP ile satış ve pazarlama alanında yeteri kadar değişiklikler ve yenilikler yapılmıştır. NLP'nin çok çeşitli kullanım yerleri vardır. Bunlardan bazıları eğitim, aile içi iletişim, sağlık, iş dünyası, terapi, spor ve bireysel danışmanlıktır. Yani yaşamın her alanında NLP'yi kullanabiliriz.

Neuro
Yaptığımız her davranış ve düşüncenin kaynağı sinir sistemimizdir. Sinir sisteminin temeli de beş duyumuzdur ve bunlar düşünme biçimimizle ilgilidir.

Linguistic (Dil)
Duyu organlarımızla almış olduğumuz mesajlar sinir sistemi için bir dil oluşturmaktadır. Dil olmadan düşünceyi zihinde canlandıramaz ve insanlarla iletişim  kuramayız. Kendi iç iletişimimizdede dili kullanırız. Kendimizle ve başkalarıyla iletişim  kurarken kullandığımız kelime ve cümleler bizi mutluluğa ve başarıya götürebildiği şeklinde büyük bir umutsuzluğa da sürükleyebilir. Bundan dolayı dili etkin kullanmak çok önemlidir.

Programming
Beynimiz beş duyumuz vasıtasıyla saniyede binlerce veriyi alır; ancak bunlardan sadece beş ile dokuz tanesine odaklanır. Beynimizi ve dilimizi başarıya ve mutluluğa götürecek halde programlayabiliriz. Programlama davranışlarımızla ilgili bir süreçtir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

NLP Eğitimi eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Muğla  NLP Teknikleri eğitimi 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - -
Muğla NLP Teknikleri başlıklı 3104 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın