• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP ile Misyonunuzu Keşfetmek

NLP ile Misyonunuzu Keşfetmek
NLP

NLP, hayatımızda üzerinde düşünmeden, otomatikman gerçekleştirmiş olduğumuz algı etme, düşünme ve davranış süreçlerini, bilgili hale getirme ve geliştirmede üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, zihnin işleyişi ile ilgili, yetmişli senelerin sonlarına doğru ABD’da geliştirilmiş bir model ve metodolojidir.
Dilbilimci Prof. John Grinder ve Matematikci Dr. Richard Bandler tarafınca olağan üstün başarılı terapi uzmanlarının çözümleme edilmesi ile model haline getirilen NLP teknikleri, Psikoloji, Sibernetik, Nöroloji, Filoloji şeklinde bilimlerin ışığında geliştirilip artık günümüzde terapi alanının dışında, yönetim, eğitim, esenlik, aile, satış ve spor bilimlerinde de başarılı bir biçimde kullanılabilmektedir.

Kişisel kabiliyet ve becerilerin açığa çıkarılıp pekiştirilmesinde kullanılan NLP, duygu, düşünce ve davranış kalıplarını bilgili hale getirip hedef odaklı ve yapıcı bir biçimde geliştirmede kullanılan bir ekip yöntemler sunar.

NLP’nin temelinde, insanların çevrelerini iyi mi algılayıp ne şekilde tepki gösterdikleri, iyi mi bildirişim kurdukları ve davranış kalıpları üzerinde meydana getirilen araştırmalar oluşturur.

NLP de bu tür araştırmalar özellikle kendi alanlarında çok başarılı olan insanoğlunun stratejileri üzerinde yoğunlaştırılmıştır. Buna NLP de “Modelleme” (Modelling) denir ve yaşantımızda çabuk öğrenme “Accelerated Learning” in önemli bir parçasıdır.

NLP araştırmaları sonucunda geliştirilen data teknik ve yöntemler, insanoğlu arasındaki bildirişimi pekiştirmede kullanıldığı şeklinde, hedef ve çözüm bulma süreçlerinde de senelerdir başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

NLP = Neuro Linguistic Programming

Neuro ile; Bireylerin  görme, işitme, hissetme, koklama ve tatma duyuları ve bu duyuların yönetildiği beyin ve sinir sistemi vurgulanır.

Linguistic ile; yaşam deneyimlerinin dil vasıtası ile kodlanması, dilin deneyim edinme ve değişim süreçlerindeki tesiri vurgulanır.

Programming ile istenilen farklılıkları gerçekleştirmek üzere, duygu, düşünce ve davranışlarımız üzerinde, bilgili yada bilinçdışı akıl yardımıyla meydana getirilen yine düzenleme biçimi vurgulanmaktadır.

NLP ile Misyonunuzu Keşfetmek

Bazı insanoğlu bir misyon düşünmezler bile, çünkü ona ulaşamayacaklarını düşünürler. Bu şekilde bir saçmalığı kafanızdan silmek için, ne mükemmel bir öğrenci olduğunuzu hatırlayalım. Zihninizde sizin büyük bir öğrenci olduğunuza ilişkin bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olması için sıradaki alıştırmayı kullanın.

Bu alıştırmaya ekleyeceğiniz şeyler var ise, ilave edin. Haiz olduğunuz ruhsal, zihinsel ve öteki benzersiz becerilerinizi ilave edin. Bir süre süresince bunu her gün yapmak isteyebilirsiniz. Alıştırmayla, geliştirdiğiniz görüntü tüm eylemlerinizi destekleyen, tesirini devamlı muhafaza eden ve anında elinizin altında bulunan bir inanç sistemine dönüşebilir.


NLP Eğitimi eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir’deki NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli’deki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için  0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Antalya’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
NLP ile Misyonunuzu Keşfetmek başlıklı 3453 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın