• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP ile Motivasyon Nasıl İşler?

NLP ile Motivasyon Nasıl İşler?
NLP
Birkaç farklı kişisel motivasyon tarzı vardır. Kendinizinkini,  her gün tekrarladığınız yataktan kalkma rutininde bulabilirisiniz. Sabahları saatinizin alarmı çaldığında kendinize, “Yo, (hayır, birazcık daha uyuyayım” diye mırıldanıp şekerlemeye mi geçersiniz? Alarm yine çalmış olduğunda içinizdeki bir ses, S “Kalkma vakti” mı der? Beyniniz size aceleyle elbiselerinizi giymenizin ve kahvaltı etmeden evden çıkmanızın resimlerini göstermeye başlayabilir.

 


Fakat yatak o denli sıcak ve yorganın içi o denli güzeldir ki, “Boşver, dün giydiklerimi giye-I bilirim. Aslına bakarsanız kimin kahvaltıya ihtiyacı var ki?” diye düşünürsünüz. Sonrasında da yine şekerlemeye dalarsınız. Birkaç dakika sonra saatinizin alarmı tekrar çalar. Ve bu  sefer iç sesiniz yüksek sesle, “UYANMAYA mecbursun yoksa işe GEÇ kalacaksın ve başın hakikaten derde girecek!” diye söylenmektedir.

 


Bu sefer beyniniz, size işe geç kalışınızın ve patronunuza açıklamalarda bulunmak zorunda oluşunuzun resimlerini göstermeye adım atar. Fakat siz işe giderken arabanızı birazcık daha hızlı sürebileceğinizi düşünür ve yine uykuya dalarsınız. Ama sonrasında alarm yine çalar ve ses, “UYANMA VAKTİ GELDİ. UYANMAK ZORUNDASIN!!!” diye bağırır.

 


Beyniniz size müşterilerinizin sabırsızlıkla bekleyişinin ve sizi ofisi terketmekle tehdit edişinin resimlerini göstermeye adım atar. Zihninizde patronunuz size öflelenip sizi işten kovmakla tehdit ediyordur. Zihin gözüzdeki bu fotoğraf yeterince büyüyüp parlaklaştığında ve yakınlaşıp sesi yeterince yükseldiğinde “Tamam, tamam” dersiniz, “kalkacağım.” En sonucunda motive olmuşsunuzdur. Yataktan, kendinizi uzaklaşmak arzu ettiğiniz şeyler hakkında senaryolar yazarak kaldırdınız. Bir de başka bir tip motivasyon vardır.

 


Hiç, bir tatil beldesinde, tatilde olduğunuz gerçeği iliklerinize işlemiş bir şekilde uyandınız mı? Gözlerinizi açarken, o gün neler yapa: cağınızı düşünmeye başladınız. Görkemli ve zevkli fırsatların zihninizdeki canlı sahneleri sizi dev bir mıknatıs gibi yatağın dışına çekmişti. Tek sorduğunuz soru, “İlk önce ne yapayım?” idi.

 


Yataktan kalkıp kalkmayacağınız sorusu aklınızın köşesinden bile geçmemişti! Herhalde, tıpkı bunun gibi sabah işe gitmek için o gün yapacağınız harika şeyleri düşünerek uyandığınız da olmuştur.

 


Bu şeyleri yapmanın sizi iyi mi eğlenceli bir halde, içinizi başarı, kendine güven ve yetkinlik duygusuyla doldurarak yapmak istediğiniz şeye yaklaştıracağını düşünmüşsünüzdür. Zihninizde, sizi bu şeyi yaparken ve ödülünüze yaklaşırken gösteren resimlere bakıp, bugünün yarma iyi mi bağlanacağını ve sizi asıl istediğiniz şeylere iyi mi yaklaştıracağını düşünmüşsünüzdür.


 

NLP Eğitimi eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


Denizli’dEki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir’deki NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz


Antalya’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
NLP ile Motivasyon Nasıl İşler? başlıklı 3620 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın