• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP ile Yeni Davranış Geliştirici

NLP ile Yeni Davranış Geliştirici
NLP1. Hazırlık. Size bu teknik süresince rehberlik edebilmemiz için sakin ve sessiz bir yer bulun. Bu yöntemi kullanmak için gözlerinizi kapamanıza gerek kalmamıştır. Yalnız rahatlayın ve sağ yukarınıza bakın. Zihin gözünüzde, kısa bir mesafe uzaklığında, tıpkı size benzeyen birini görmüş olduğunuzu hayal edin.

 

Bu alıştırmadaki tüm öğrenme işini bu “öbür siz” yapacak. Siz sadece gözlemleyeceksiniz. Yeni beceriler size ancak bu işlemden tam anlamıyla doygunluk olduğunuzda entegre olacak. Oradaki “öbür. Siz”in etkinliklerinden kendinizi tamamen ayırdığınızdan emin olmak için, kendinizi bir pleksiglas cam kürenin içinde hayal etmek bile isteyebilirsiniz.

 

2.  Görev Seçin. Şimdi, kendinizi yapabilmek için motive etmek istediğiniz bir şey düşünün. Çok bayağı bir şey seçin. Örneğin, seçtiğiniz şey mutfak lavabosunu temizlemek, çek defterinizi düzenlemek veya sabahları yataktan kalkmak olabilir. Yapmayı sevmediğiniz ama nihayetinde elde edeceğiniz faydalardan dolayı yapmayı çok arzu ettiğiniz bir şey.

 

3.  Faydaları Görün. “Öbür sizi” izleyin ve görev tamamlandığı vakit bunun neye benzeyeceğini görün. Buna, görevi yerine getirmenin pozitif yönde sonuçları, hem direkt bununla beraber derhal şu anda sağlayacağı faydaları ve gelecekte sağlayacağı faydaları da dahildir.

 

4.  Görevi Yerine Getirin. Şimdi “öbür siz”in bu görevi rahatlıkla yerine getirişini görün. O “öbür siz” in bu işi yaparken, görevin tamamlanmış olduğunun bir resmine bakışını ve her şeyin tamamlanmış bulunduğunu görüp iyi hissedişinin resmine bakın. I“Öbür siz”n manevi sesinin cazip ve cesaretlendirici olduğunu ve size gelecekteki ödülleri ve hedefe giden yolun ne kadarını tamamladığınızı hatırlattığını fark edin. Son olarak, iş sona erdiğinde, “öbür siz”in görevi tamamlamış olmaktan dolayı ne kadar sevinçli olduğunu ve ödülün zevkini çıkardığını görün.

 

5. Yine ve Ayarlamalar. Eğer gördüğünüz şey size tam olarak sevinç vermiyorsa, bilinçaltı zihninizin bilgeliği lüzumlu ayarlamaları ya da değişimleri yaparken bir sis bulutunun, manevi görüşünüzün üzerini kaplamasına izin verebilirsiniz.

 

Sis yine dağıldığında, ayarlamaların, sizin hoşunuza gidecek ve sizin için iyi olan bir halde yapılmış bulunduğunu görecesiniz. Az önce yeni bir motivasyon stratejisi kullanmış olan o “öbür siz” olmak ister misiniz? O “öbür siz”in bu yeni beceride ustalaşmış olmasından dolayı mutlu musunuz? O “öbür siz”e bütün bu işlemi başka bir görev kullanarak tekrarlatın ve doyum olmanız için size bir gösteri daha yapmış oldurtan.

 

6.  Entegrasyon. Tamamen tatmin olduğunuzda, pleksiglas köpük geriye çekilsin ve bütün bu yeni şeyleri öğrenmiş olan o “öbür siz” i kendi içinize çekin. Bazı insanoğlu kollarını sahiden uzatır ve o öbür benliklerini içlerine doğru çektiklerini hayal ederler, insanlar bunu yaptıklarında, bazen bir karıncalanma ya da enerji boşalması hissederler.

 

7. Planlama. Şimdi, azca önce gerçekleştirmek üzere kendinizi motive ettiğiniz şeyi bir daha ne vakit yapacağınızı düşünmek için birazcık daha vaktinizi ayırın.

NLP Eğitimi eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Denizli’deki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Antalya’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
NLP ile Yeni Davranış Geliştirici başlıklı 3585 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın