• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP Koçluğu

NLP Koçluğu
NLP

NLP ilk defa 1970′lerin ortalarında bir dilbilimci olan John Grinder ve bir psikolog olan Richard Bandler’m çalışmalarıyla Amerika’da başladı. Bu iki bilim adamı mükemmel iletişimcileri inceleyerek ve iletişim becerileri ile ilgili modeller yaratarak işe başladılar.

Bu metodlar başkalarına öğretilebiliyor, onlar da aynı neticeleri alabiliyorlardı. Aynı şekilde bizler de muhteşem koçların örneklerini ‘modelledik’. En iyi neyin işe yaradığını, neyin yaramadığını kesin bir dille söyleyebiliyoruz. İyi bir koç olmak için tekerleği tekrar icat etmenize gerek var mı?
 
NLP öznel deneyimimizi nasıl yapılandırdığımızı -değerlerimiz ve inançlarımız konusunda iyi planladığımızı , duygusal durumlarımızı iyi mi yarattığımızı, iç dünyamızı nasıl inşa ettiğimizi ve onu anlamlandırdığımızı da  inceler.
 
NLP öznel dünyayı içerden inceleyen en önemli psikoloji alanıdır. Koçların NLP’ye ihtiyaçları var.
 
NLP usta bir koç olmanıza destek verir. Sadece, koçluk yapmakta kullanmak için NLP’yi bütünlüğü içinde incelemenize gerek yoktur. Eğer NLP hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, koçluk yaparken kullanacağınız kadarını bu eğitimde öğreniceksiniz.
 
NLP’ye önceden aşina iseniz, bunu koçlukla nasıl bütünleştirebileceğinizi anlayacaksınız.
 
NLP, koçluğa ne verir? Hız: NLP teknikleri çabuk işler. Pragmatik bir yaklaşım: Yaptığınız işlemiyorsa, başka bir şey yapın. Tam bir ilgi ve dikkat tavrı: Her satın alan benzersizdir. Yapmış olduklarını iyi mi yapıyorlar? Daha iyi iyi mi yapabilirler? Sıradan teknikler:
 
NLP’de koçluğa tam uyan birtakım bayağı teknikler vardır. Hedeflerin, inançların ve değerlerin birbirierini nasıl etkilediklerini idrak etmek: Koçluk sürecinin esası budur. Yakın ilgi ve itimat: Bunlar başarılı bir koçluk ilişkisinin ön şartlarıdır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

NLP Eğitimi eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Denizli’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaDenizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya izmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Antalya’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
NLP Koçluğu başlıklı 3250 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın