• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP Teknikleri İzmir Bornava

NLP Teknikleri İzmir Bornava
NLP

NLP (Neuro Linguistic Programming), en başarılı bireylerin elde ettikleri neticelere nasıl ulaştıklarını araştırıp, bu teknikleri modeller haline getirmiş ve öteki insanlara aktarmıştır.

NLP beynimizin iyi mi çalışmış olduğunu, sözcüklerin beynimiz ile iyi mi etkileşim kurduğunu ve istediğimiz amaca ulaşmak için davranışlarımızı iyi mi organize edeceğimizi araştırır. NLP tekniklerini kullanarak  başarılı  olan bireylerin davranışlarını modelleyebilir ve bunları kendi iş yaşamımıza aktararak başarımızı artırabiliriz.


NLP Neuro Linguistic Programming kelimelerinin birinci harflerinden meydana gelmiştir. Richard Bandler John Grinder tarafından, geçmiş bilgi kaynaklarının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan bir modelleme tekniğidir. İnsanda var olan iki temel tehlike haricinde tüm korkular, idraklar ve ifadeler değiştirilebilir. İki temel korkunun hangisi bulunduğunu merak ediyor şeklindesiniz.

Neuro: Beynimizi ve duyularımızı ifade etmektedir. Yaşamış olduğumuz tecrübeleri 5 duyumuzla idraklayıp proses eder ve filtrelerden geçirip beynimize yerleştirirken yine anlamlandırırız.

Linguistic: Kullandığımız dil ve davranışlar, beynimizde gene anlamlandırdığımız tecrübelere ilişik bilgilerdir. Bu ifadelerin gerçekle bağlantısının azaldığı noktalarda, yaşamış olduğumuz dünyamızda problemlerimizde artmaya adım atar. Dil ve sözsüz bildirişimimiz, beynimizde kodlanarak anlam verilen derin yapımızdaki programların ifadelendirilmesidir.

Programming: Algı ve ifadelerimiz arasındaki bağlantıların neler olduğu bulunabilir. Bu programı ne işe yaradığını farkedip, istediğimiz şekilde değiştirdiğimizde, istediklerimize organize ettiğimden daha kısa zamanda ulaşabiliriz. Bu değişimin idraklarda, kullandığımız dil ve davranışlarda içinde değiştirilmesi gerekmektedir.Her davranışımızın temelinde derin yapıdaki kodlamaları ifade eden geri besleme devamlı olarak yapılmaktadır.. Bu çerçeve içinde ve dışında kalan tüm davranışlarımız modellenebilir, öğretilebilir ve değiştirilebilir. Hangi mevzuda nelerin işe yarayabileceği ise öğrenilmiş bilgilerin davranışlara aktarılması ile mümkün olabilmektedir. Bunun içinde öğrenmek, icra etmek ve bilginin bilincinde olmadığımız yeterlilik düzeyinde kullanılabilir olması gerekmektedir.


NLP nerelerde kullanılabilir?

NLP hayatimizin her içeriğinde ve her anında kullanılabilir. Işimizde, (stratejiler, doğru karar verme, motivasyon, satış, prezentasyon) özel yaşam deliğimizda (eşimizle, çocuğumuzla, arkadaşlarımızla ve dünya ile iletişimde, çocuk yetiştirmede, rahat öğrenmede, her seviyede iletişimde, kişisel karar vermede, kendi kendinizi kendi modelimize uygun olarak motive etmede, fobilerin kafamızda bitirmeye, cinsellikte ve hatta hastalıkların iyileştirilmesinde) daha şu demek oluyor ki insan olan her yerde ve insan yaşadığı dünyayı yönetmesine ihtiyaç olan her durumda kullanılabilinir.. İşletmelerde ise yönetimde, bildirişimde, yaratıcılığın arttırılmasında, karar vermede, motivasyonda, satışta, ikna tekniklerinde, öğrenen organizasyonların geliştirilmesi şeklinde çok farklı içeriklerde kullanılabilir.

 
NLP iyi mi öğrenilebilir?

NLP en rahat şekilde seminerlerle öğrenilebilir. Kitap okuyarak NLP bilgilerini öğrenebilir fakat bunları davranışlarınıza iletmekte zorlanabilirsiniz. İnanç seviyelerinizde (yapmış olduklarınız ve yapamadıklarınız) değişim yapmadan istediğiniz değişimlerin gerçekleşmesi rahat olmamaktadır. Bu değişimin zorluğundan değil sizin beyninizde var olan programın değişime gösterdiği mukavemetten meydana gelmektedir. Bu zorluk NLP seminerleri doğrudan davranışlarınıza aktarılan bilgiler ve uygulamalarla aşılmakta, bilincinde olarak ve bilincinde olmadan meydana getirilen informasyon aktarımı ile öğrenme süreci de hızlandırılmaktadır. Bundan dolayı NLP hakkında bilgi vermek ve NLP ´yi kişilerin kendi kaynaklarına ulaştırarak istedikleri değişimleri arasında sağlamalarını sağlamak içinde ne kadar fark olabileceğini siz düşünün. NLP egitimi verecek ferdin lüzumlu tahsilden geçmiş, bilincinde olduğu ve olmadığı kaynakları varlıklı, kendi hayatında başarısızlığı olmayan ve NLP´yi kendi yaşamındaki her içerikte bilincinde olmadan kullanabilen kişiler olması gerekmektedir. Bu zaman dilimi  seminerler sırasında da devam etmeli, bilgi aktarımının NLP tekniklerine uygun ve gereksinim duyulan stratejilerle oluşturulması da gerekmektedir. NLP eğitimi verdiğini söyleyen kişiler, kim olurlarsa olsunlar, herhangi bir seviyede kendilerine ilişkin inanç yada kimlik seviyelerinden bilgi aktarıyorlarsa yada yaşamınızı yönetmeniz için reçete veriyorlarsa çok dikkatli olunması gereği ortaya çıkar.

NLP’de Başarının Dört Adımı Başarının dört adımını uygulayarak satış kariyerinizde arzu ettiğiniz sonuçlara ulaşmak için etkili bir adım atabilirsiniz.

1. Hedef belirlemek: Kendiniz için açık ve ölçülebilir hedefler belirleyin.

2. Duyusal keskinlik: Kendinizi gözlemleyin ve hedeflerinize doğru gidip gitmediğinizi değerlendirin.

3. Davranışsal esneklik: Sizi hedeflerinize ulaştırmayan davranışlarınızı, hedeflerinize ulaştıracak olanlarla değiştirin.

4. Harekete geçmek: Hedeflerinize ulaşmak için derhal harekete geçin.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


NLP Teknikleri Eğitimi  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir  NLP Teknikleri Eğitimi için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimi ni tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka NLP Teknikleri Eğitimi eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli’deki  NLP Teknikleri Eğitimi eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya’daki  NLP Teknikleri Eğitimi eğitimlerimiz için  0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla’daki   NLP Teknikleri Eğitimi eğitimlerimiz     0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
NLP Teknikleri İzmir Bornava başlıklı 3576 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın