• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Özgüven Geliştirme Teknikleri

Özgüven Geliştirme Teknikleri
NLP

Özgüven bireyle  ileilgili pozitif ve pozitif yönde duygular geliştirmemiz sonucunda ortaya çıkanharekete geçme gücü şeklinde düşünülebilir.

Ayrıca özgüveni yine iç ve dış özgüven olarakta ikiyeayırabiliriz. İç özgüven, kendimizle ilgili hissettiğimiz sevinç ve kendimizedair inancımız, dış özgüven ise dışarıya kendimiz hakkında verdiğimiz görüntüve insanlarla olan bildirişimlerimizde farklı duygularımızı ifade edebilmebecerimizle ilgilidir

Bizler toplumda yaşayan bireyler olarak hem iç aynı zamandadış özgüveni farkında olarak veya farkında olmadan çoğu vakit kullanırız.Bunlar içinde da aslına bakarsanız çok iyi bir dengenin kurulmuş olmasıgerekir.

Özgüven gelişimi eğitiminde; bireylerin kişiselyeteneklerini tanıyarak ve kişisel becerilerini yaşamlarına entegre edipuyarladıklarında… Özel yaşamlarında, toplumsal yaşamlarında ve işhayatlarındaki verimliliğin artığını görmeleri ve fark etmeleri sağlanmaktadır.

Bir insanoğlunun fiziksel ihtiyaçlarından sonra en önemliihtiyacı ise anlaşılmak, onaylanmak ve takdir edilmektir. Anlaşıldığını,onaylandığını ve takdir edildiğini hisseden her insanoğlunun özgüveni artar.

Özgüveni artan ve çalışma azmi artan  her insanında başarılı olmaması mümkündeğildir. Özgüveni artan bir insanın karşı tarafa itimat duyması da esasolduğundan bu vaziyet sadece iş yaşamıyla kalmayıp tüm ilişkilerinde de pozitifyönde yanlarıyla ve uyum süreciyle kendini göstermektedir.

Bununla beraber kendimizi psikolojik olarak da daha iyihissetmemizi sağlayacak bu vaziyet kendimize olan güvenin artmasına, tümyeteneklerimizi ve becerilerimizi de hayatımzda verim olarak yansıtmamızaolanak elde edecektir.

Bu eğitim programında; kişilerin kendilerine olangüvensizliklerinin sebeplerini arayıp bulmalarına ve kendilerine olanözgüvenlerinin artması için metotlar önermekte ve yollar göstermektedir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP Eğitimi eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir NLP  Teknikleri eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Antalya NLP Teknikleri eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli  NLP Teknikleri eğitimi 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla  NLP Teknikleri eğitimi 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
Özgüven Geliştirme Teknikleri başlıklı 4813 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın