• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

İzmir NLP Kursu

İzmir NLP Kursu
Seçiniz

NLP, beynimizin fonksiyonunu anlama ve onu en etkin şekilde kullanma tekniklerini öğreten bilimsel temele dayanan bir fikir sistemidir. Tüm sistemlerde olduğu benzer biçimde kendi temelinde de bir mantıksal düzeni vardır. Bu düzeni çok iyi anlarsanız, sistemi çok iyi kullanabilirsiniz.

Çünkü NLP, bilgili kısmımız ile davranışlarımızı yönlendiren bilinçdışı kısmımız arasında  kullanabileceğimiz bildirişim yeteneklerine haiz olmamızı sağlar. Anlama kabiliyetimiz ile bilincimizin içinde olan tüm algılar, beynimize sinir uçları ile ulaşır.

Dil ise, düşüncelerimizi denetlemede ve öteki insanlarla iletşimimizde önemli bir rol oynamaktadır. Beynimiz, bunun sonucunda kişisel davranışlarımızı bir bilgisayar benzer biçimde programlayarak hayata geçirir. Varsayımlar NLP''nin kullandığı tüm model ve teknikleri esas itibariyle iki temel varsayıma dayanmaktadır:

1. Harita yaklaşımı: etrafımızdan, devamlı olarak, işleyebileceğimizden çok daha çok sayıda uyarı alırız ve bu uyarmaları kendi kişisel filtrelerimizden geçirdikten sonrasında algılarız. ''Kişisel filtre'', insanoğlunun yapısına, fikir biçimine, sahip olduğu inançlara, o anda içinde olduğu fiziksel-ruhsal duruma bağlı bir şekilde değişmiş olur.

Bir başka deyişle, hepimiz çevreden bizlere ulaşan uyarmaları her zaman için kendi kişisel yorumumuzu katarak algılarız. Bunun organik sonucu olarak mutlak gerçeği değil, idrakladığımız gerçeği bilir, ona yönde davranırız. Her kişinin şahsına bakılırsa oluşturduğu bu ''gerçek''lere ''harita'' (veya nöro-lengüistik harita) ismini veriyoruz.

2. Sistem yaklaşımı: Gerek insanoğlunun kendi içerisinde barındırdığı süreçler, gerekse öteki insanlarla ve çevresiyle etkileşimi sistem bir dahilindedir. Bireyler, toplumlar ve evren, birbiriyle sürekli olarak etkileşim halinde bulunan karmaşık bir sistemler ve alt-sistemler bütünü meydana getirir. Bu sistemin herhangi bir parçasını sistemden çıkartmak (yalıtmak) mümkün değildir.

NLP varsayımlarına bakmış olduğumuzda insanların tam ve doğru olarak, doğrusu salt anlamdaki, gerçeği bilmesi olanaksızdır. Bu durumda hedeflenen, ''doğru harita''yı meydana getirmek değil, sistem yaklaşımına uygun olarak en ''zengin harita''yı oluşturmaktır.

Bir sorun karşısında ne kadar çok davranış alternatifi bulunuyorsa başarı şansı da bu çeşitlilikle doğru orantılı olarak artar. Mükemmelliğe ulaşmış kişiler, çok çeşitli bir ekip bakış açıları ve çok oranda davranış seçenekleri içeren haritalara haiz olan kişilerdir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

NLP Eğitimi eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya izmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - -
İzmir NLP Kursu başlıklı 2687 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın