• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP Ne Demektir?

NLP Ne Demektir?
Seçiniz

Neuro Linguistic Programming Türkçesi Sinir DiliProgramlaması olarak adlandırılan NLP hem bilinci bununla birlikte şuuraltınıetkin bir seviyede kullanmak için zihinsel sürecin tekrar yapılandırılmasıtekniğidir. Genel bir ifade ile zihni kullanma kılavuzudur. NLP insanlarınzihinlerini değiştirerek tinsel farkındalıklarını meydana çıkarmayı bu sayedeyaşamlarını değiştirebileceklerini keşfedilmesidir.

 

1970'lerin başlangıcında bir matematikçi, psikoterapist vebilgisayar mühendisi olan Richard Bandler ile bir dil bilimci olan JohnGrinder'in üç psikoterapisti (Milton Erickson, Virginia Satır ve GregoryBateson) modellemesiyle ortaya çıkmıştır. Buradan da anlaşıldığı benzer biçimdeNLP'nin ortaya çıkışı mükemmelliğin modellenmesiyle olmuştur.

 

 Bundan dolayı NLP'yi"Kişisel mükemmelliğin bilim ve sanatı" diye tanımlayabiliriz. NLPpozitif yönde bir düşünce sisteminden oluşur. İnsanların bazıları geçmiştekikötü olaylara takılarak hayatlarını sürdürürler; bazılarıysa geleceğin kaygılarıylamutsuz bir yaşam yaşar.

 

NLP, kişilere geçmişten bazı örnekler alarak bugüneodaklanmayı ve geleceği planlamayı öğreten bir bilimdir. NLP'nin geçmişitemizleme teknikleri ile kişiler geçmişteki kötü vakaların etkisinden kurtulup,hedef belirleme teknikleriyle de bir misyon ve vizyon belirleyerek geleceğeumutla bakarlar.

 

Bu sayede de  hayatlarınıdaha pozitif yaşama şansına sahip olurlar. NLP duygu ve düşüncelerimizi, bizidaha iyi bir duruma getirecek şekilde kullanmanın yollarını gösterirken, iç vedış bildirişimimizin iyi mi olması gerektiğini de açıklar. Son yıllarda NLP ilesatış ve pazarlama alanında oldukça gelişme yapılmıştır.

 

NLP'nin çeşitli kullanım bölgeleri vardır. Bunlardanbazıları eğitim, aile içi bildirişimi, sıhhat, iş dünyası, terapi, spor vebireysel danışmanlıktır. Yani yaşamın her alanında NLP'yi kullanabiliriz.

 

NLP'nin açılımı:

 

Neuro ; icra ettiğimiz her davranış ve düşüncenin kaynağısinir sistemimizdir. Sinir sisteminin temeli de beş duyumuzdur ve bunlardüşünme biçimimizle ilgilidir.

 

Linguistic (Dil) ; Duyu organlarımızla almış olduğumuzmesajlar sinir sistemi için bir dil oluşturmaktadır. Dil olmadan düşünceyizihinde canlandıramaz ve insanlarla bildirişim kuramayız. Kendi içiletişimimizde de dili kullanırız. Kendimizle veya başka bireylerle iletişimkurarken kullandığımız kelime ve cümleler bizi mutluluğa ve başarıyagötürebildiği gibi büyük bir umutsuzluğa da sürükleyebilir. Bu nedenle dilietkin kullanmak çok önemlidir.

 

Programming ; Beynimiz beş duyumuz vesilesiyle saniyedebinlerce veriyi alır; ancak bunlardan sadece beş ile dokuz tanesine odaklanır.Aklımızı ve dilimizi başarıya ve mutluluğa götürecek şekildeprogramlayabiliriz. Programlama davranışlarımızla ilgili süreçten oluşur.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

NLP Eğitimi eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Denizli’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaDenizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya izmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Antalya’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
NLP Ne Demektir? başlıklı 2837 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın