• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP Nedir?

NLP Nedir?
Seçiniz

NLP, bakış açılarını ve davranış seçeneklerini geliştirme , zenginleştirme seçenekleri sunar. Çok seçenek sahibi olmak kişiyi mükemmelliğe yaklaştırırken, çok çeşitli bakış açılarına haiz olmak da olgunlaştırır. Mükemmel bireyler, çok çeşitli bakış açıları ve çok sayıda davranış seçenekleri içeren haritalara haiz olan kişilerdir.

Türkçesi Sinir Dili Programlaması olarak çevrilen NLP, ferdin istediklerini elde etmesine imkân veren bir fikir, uygulama, davranış biçimleme ve modellemeler bütünüdür. NLP Her ferdin haiz olduğu potansiyelin iyi mi daha etkin kullanılacağını gösteren modellerden ve stratejilerden doğar.

NLP kişinin Kendisiyle ve öteki İnsanlarla İletişimidir. Merak, macera hissi, neyin öğrenmeye kıymet bulunduğunu ve iletişimde neyin  etkilediğini öğrenme arzusu ile yaşayan insanoğlu, kaçırılmaz bir öğrenme fırsatı olarak bakar. Her davranışın uyduğu bir yapı vardır.

Bu yapıyı öğrenebilir, değiştirebilir ve modelleyebiliriz. NLP kendimizin ve başkalarının dünyayı iyi mi anladığını açıklar. Şu an dünyada kişisel gelişim alanındaki en gelişmiş teknolojidir. NLP’yi öğrenen birey idraklarını ve bilgilerini test eder ve imkânsız benzer biçimde görünen neticelere ulaşmak için organize edebilmeyi öğrenir

NLP’ de sorulan şudur; iyi mi yapılır ? Yapabilenler ile yapamayanlar arasındaki fark nedir? Niçin bazıları hayallerini yaşarken, bazıları devamlı ideallerine yetişebilmek için kıvranıp duruyor?

NLP; önce insanın organik olarak davranış biçimlerini inceler , bunu tanımlar, iyi mi icra ettiğini ortaya çıkarır ve sonra yaşam deliğinin her alanında yapabileceği tercihleri ona sunar. Bir bakıma onun yaşam sahasını genişletir.

NLP’nin amacı, etkili iletişim oluşturmak ve devamlı gelişmektir. NLP etkili iletişim oluşturmak için size lüzumlu malzemeleri sağlar. Her davranışın uyuştuğu bir yapı olduğu görüşüyle yola çıkar. Bu yapı; öğrenilebilir, değiştirilebilir ve modellenebilir.

NLP Eğitimi eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Denizli’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaDenizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya izmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Antalya’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
NLP Nedir? başlıklı 2420 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın