• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP Testi

NLP Testi
Seçiniz

Nlp, yeni gelişen teknoloji ve bilimin ışığında insan beynini ve insanı inceler. Beynimizi çocukluğumuzdan başlayarak nasıl programladığımızı, dış dünyayı nasıl algıladığımızı, nasıl iletişim kurduğumuzu ve tüm bunları iyi mi değiştirebileceğimizi inceler.

NLP şunları kapsar;  iletişim,  manevi tecrübe,  Dilin tesirleri,  Üstün davranışı biçimlendirme, Beynimizi nasıl kullanırız.  Bu sistem sonuç alma bakımdan öteki terapilere bakılırsa daha azca süre almakta ve etkili olduğu gözlenmekteydi. 

Daha sonrasında yapılan çalışmalarda NLP, temel olarak deneyimlerin insan zihnindeki düzenlenişi,  bunun sonucu olarak kullanılan dil ve anlamlandırma benzer biçimde alanlarda, deneyimlerin soyut yapısıyla ilgilenen bir sistemler tümü olarak kendini kabul ettirmiştir. NLP yapısı itibari ile bir modelleme olduğu için tıpta,  iş dünyasında,  terapide,  eğitimde,  sporda ve birçok alanda kullanılmaktadır.

NLP’nin Neuro kısmı, tüm duygularımızı, düşüncelerimizi ve bunların bedenimiz üzerindeki etkilerini kapsar. Canımız sıkıldığı zaman başımız ağrır. Başımız ağrıdığında canımız sıkılır. Tüm bunlar, düşüncelerimizin bedenimiz ve sinir sistemimiz üzerindeki yansımalarıdır.

NLP ile, düşüncelerimizi ve duygularımızı yönetebiliriz. Bütün manevi süreçlerimiz için, uygulanabilecek bir NLP tekniği vardır. Linguistic kısmı, tinsel konuşmalarımızı, duyduklarımızı, dinlediklerimizi kapsayan ,iletişim alt yapısıdır. Kendi içsel konuşmalarımız kimi zaman bizi çıkmaza sokabilir. Uzun süre bir acı dolu durumu kendi kendimize yeniden ettiğimizde,  bu vaziyet mevcut sorunu daha da büyütür.

NLP’nin Linguistic kısmı, içsel konuşmalarımızı yeniden düzenlememizi sağlar. Programming kısmı ise, tüm bu değişiklik süreçlerini, etkili ve kalıcı bir huy olarak bilinçaltımıza yerleştirme sürecidir. Bir şeyi bir defa yapmak ya da düşünmek, onu hayatımızı sonuna kadar yapacağımız anlamına gelmez. Programlama kısmı, değişimi gelecekte de yaşamamızı sağlayacak olan alışkanlık kalıplarını oluşturmamızı sağlar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

NLP Eğitimi eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Denizli’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaDenizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya izmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Antalya’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
NLP Testi başlıklı 2817 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın